• Zakład Opiekuńczo-Leczniczy
  Zakład Opiekuńczo-Leczniczy

  Całodobowe świadczenia zdrowotne dla osób przewlekle chorych

 • Przychodnia
  Przychodnia

  Poradnia lekarza rodzinnego oraz poradnie specjalistyczne

 • Rehabilitacja
  Rehabilitacja

  Bogata oferta rehabilitacji ambulatoryjnej i w domu pacjenta

Pytania i odpowiedzi

Odsłony: 8966

Odpowiadamy na Państwa pytania.

P: Czy Nurs-Klinik to Dom Opieki?
O: Jesteśmy Zakładem Opiekuńczo-Leczniczym gdzie zajmujemy się opieką, pielęgnacją i leczeniem osób chorych. Jesteśmy podmiotem leczniczym, w którym zatrudniamy lekarzy, pielęgniarki i opiekunki medyczne.

P: Czy Państwa ZOL to szpital?
O: Nie. Nasz ZOL jest zakładem udzielającym całodobowych świadczeń zdrowotnych wobec osób, u których został zakończony proces diagnozowania i intensywnego leczenia zachowawczego lub operacyjnego, ale ze względu na stan zdrowia wymagają profesjonalnej opieki pielęgniarskiej i rehabilitacyjnej.

P: Czy pobyt w Państwa zakładzie jest refundowany przez NFZ?
O: Nie, Nurs-Klinik udziela świadczeń komercyjnych, pełnopłatnych.

P: Jeśli opłacam pobyt mojego rodzica czy pobierają Państwo dodatkowo 70% jego emerytury?
O: Nie, opłaca Pani tylko kwotę zawartą w podpisanej z Nami umowie.

P: Na jaki okres muszę podpisać umowę na pobyt?
O: Okres pobytu określają wyłącznie Państwo. Przyjmujemy pacjentów na okresy krótkie np. tygodniowe, miesięczne, jak i bezterminowe. Pobyt krótkoterminowy jest jednak droższy o około 25%.

P: Czy na pobyt w Państwa placówce wymagane jest skierowanie od lekarza?
O: Nie. Najważniejszym dokumentem jest wniosek o przyjęcie do ZOL złożone w Naszej Palcówce. Wymagamy jedynie zaświadczenia lekarskiego lub wypisu ze szpitala w celu określenia stanu zdrowia i wprowadzonego leczenia farmakologicznego.

P: Moja mama jest sparaliżowana, kto podpisze umowę w jej imieniu?
O: Umowa zastanie zawarta z opiekunem faktycznym (prawnym), członkiem rodziny, natomiast zgodę na czynności medyczne sam pacjent lub opiekun prawny. Wszelkie kwestie związane z czynnościami związanymi z ustanowieniem opiekuna pomoże załatwić nasz pracownik socjalny.

P: Jak mogę dokonać opłaty za pobyt bliskiej osoby?
O: Opłaty można dokonać gotówką lub przelewem na konto.

P: Kiedy muszę dokonać opłaty za pobyt?
O: Opłatę za pobyt pobieramy z góry za okres 30 dni w przypadku umów bezterminowych i terminowych powyżej 30 dniu lub w przypadku okresów krótkoterminowych za okres wynikający z umowy.

P: Moja mama cierpi na cukrzycę i często zapomina o lekach co negatywnie odbija się na jest stanie zdrowia, jednak nie może zostać skierowana do ZOL-u posiadającego kontrakt z NFZ, ponieważ jej ocena w skali Barthel jest powyżej 40. Czy mogę zapisać ją do Państwa ZOL-u?
O: Tak, komercyjny pobyt nie jest ograniczony względami medycznymi. W zawartej umowie cywilno - prawnej zostaną określone warunki pobytu i zakres świadczonych usług medycznych.

P: Często wyjeżdżam za granicę. Czy mogę wykupić pakiet na ponad standardowe usługi np. pranie bielizny, usługi fryzjerskie czy zakup książek ?
O: Oczywiście, w umowie możemy określić dodatkowe warunki pobytu.

P: Kiedy można odwiedzać bliskie osoby?
O: Swoich bliskich można odwiedzać przez siedem dni w tygodniu od 8.00 do 20.00.

P: Mój tata miał udar mózgu i wkrótce zostanie wypisany ze szpitala. Jak mam zorganizować jego transport do Państwa placówki?
O: Proszę powiadomić lekarza o tym, że chcą Państwo umieścić tatę w naszym ośrodku, szpital przygotuje dokumentację tj.: zaświadczenie lekarskie oraz skalę Barthel i Glasgow, jak również zapewni transport do Naszej placówki.

P: Czy zapewniają Państwo rehabilitację?
O: Tak. Nurs-Klinik zatrudnia wykwalifikowanych fizjoterapeutów, dysponujemy także profesjonalną salą rehabilitacji wraz z niezbędnym sprzętem.

P: Moja babcia w związku z chorobą musi cały czas leżeć w łóżku i w tym czasie lubi oglądać telewizję. Czy istnieje taka możliwość w Państwa Placówce?
O: Tak. Część sal wyposażona jest w telewizję, aby naszym podopiecznym umilić czas pobytu.

Nurs-Klinik_(0).jpgNurs-Klinik_(1).jpgNurs-Klinik_(10).jpgNurs-Klinik_(12).jpgNurs-Klinik_(14).jpgNurs-Klinik_(15).jpgNurs-Klinik_(15b).jpgNurs-Klinik_(16).jpgNurs-Klinik_(17).jpgNurs-Klinik_(18).jpgNurs-Klinik_(19).jpgNurs-Klinik_(2).jpgNurs-Klinik_(20).jpgNurs-Klinik_(21).jpgNurs-Klinik_(3).jpgNurs-Klinik_(4).jpgNurs-Klinik_(5).jpgNurs-Klinik_(6).jpgNurs-Klinik_(7).jpgNurs-Klinik_(8).jpgRehabilitacja_czchow_1.jpgRehabilitacja_czchow_10.jpgRehabilitacja_czchow_11.jpgRehabilitacja_czchow_12.jpgRehabilitacja_czchow_2.jpgRehabilitacja_czchow_3.jpgRehabilitacja_czchow_4.jpgRehabilitacja_czchow_5.jpgRehabilitacja_czchow_6.jpgRehabilitacja_czchow_7.jpgRehabilitacja_czchow_8.jpgRehabilitacja_czchow_9.jpgZOL-Wal-Ruda_1.jpgZOL-Wal-Ruda_10.jpgZOL-Wal-Ruda_2.jpgZOL-Wal-Ruda_3.jpgZOL-Wal-Ruda_4.jpgZOL-Wal-Ruda_5.jpgZOL-Wal-Ruda_6.jpgZOL-Wal-Ruda_7.jpgZOL-Wal-Ruda_8.jpgZOL-Wal-Ruda_9.jpgzol_przybyslawice_1.jpgzol_przybyslawice_10.jpgzol_przybyslawice_2.jpgzol_przybyslawice_3.jpgzol_przybyslawice_4.jpgzol_przybyslawice_5.jpgzol_przybyslawice_6.jpgzol_przybyslawice_7.jpgzol_przybyslawice_8.jpgzol_przybyslawice_9.jpgA1.jpgDojazd_1.pngDojazd_2.pngGlogoczow_1.jpgGlogoczow_2.jpgGlogoczow_3.jpgL1.jpgL2.jpgL3.jpgP1.jpgP2.jpgP3.jpgP4.jpgP5.jpgNurs-Klink_życzenia.pngRehabilitacja_czchow_1.jpgRehabilitacja_czchow_10.jpgRehabilitacja_czchow_11.jpgRehabilitacja_czchow_12.jpgRehabilitacja_czchow_2.jpgRehabilitacja_czchow_3.jpgRehabilitacja_czchow_4.jpgRehabilitacja_czchow_5.jpgRehabilitacja_czchow_6.jpgRehabilitacja_czchow_7.jpgRehabilitacja_czchow_8.jpgRehabilitacja_czchow_9.jpgPneumokoki.pngZycenia_swiateczne.pngmałopolska.pngpowiat_tarnowski.pngradlow.png